Trening umiejętności społecznych, zwany skrótowo TUS, to grupowe zajęcia terapeutyczne mające na celu rozwój inteligencji emocjonalnej i podniesienie komfortu funkcjonowania w społeczeństwie.
Uczestnicy nauczą się rozpoznawania swoich oraz cudzych emocji, reagowania na nie, a także komunikowania i współpracy z innymi. TUS dla dorosłych przyjmuje zwykle formę zajęć w kilkuosobowych grupach ( 8 osób), gdzie pod czujnym okiem terapeuty uczestnicy obserwują zachowania innych, ale też zwracają uwagę na to, w jaki sposób sami zachowują się w stosunku do reszty grupy. TUS uczy inicjowania i prowadzenia rozmów, dyskutowania, radzenia sobie z emocjami, wyrażania i przyjmowania krytyki, pracy w grupie, a także sposobów rozwiązywania konfliktów.
Co daje trening umiejętności społecznych?
Zajęcia TUS mają przede wszystkim przygotować osoby biorące w nich udział do lepszego funkcjonowania w relacjach z innymi ludźmi. W trakcie poszczególnych spotkań uczestnicy nabywają szereg cennych kompetencji, które mogą później wykorzystywać w codziennym życiu. Zapraszamy wszystkie osoby, które w bezpiecznej przestrzeni pragną:
- poszerzyć kompetencje związane z doświadczaniem i wyrażaniem emocji
- podzielić się swoimi unikalnymi doświadczeniami i poznać perspektywę innych osób znajdujących się w podobnej sytuacji
- znaleźć zrozumienie i wsparcie
- poznać techniki radzenia sobie ze stresem, napięciem emocjonalnym
- udoskonalić strategie rozwiązywania sytuacji konfliktowych
Osoby prowadzące to:
Piotr Łodziński psycholog , certyfikowany trener TUS
Ama Plucińska psychoterapeutka;
Przed kwalifikacją do grupy TUS wymagana jest konsultacja indywidualna ze specjalistą , która pozwoli określić potrzeby uczestnika i strukturę grupy.
Opłaty : udział w zajęciach grupowych to koszt 200 zł za 12 zajęć, warsztaty współfinansowane ze środków Gminy Łomianki, w ramach zadania DWIE PRZESTRZENIE, opłata za konsultację indywidualną 180 zł.
Termin : Poniedziałki godz. 20.00, 12 spotkań począwszy od 22.04.2024.
Zapisy: telefoniczne +48 605112634 lub email biuro@centrum- sens.org